Ostatnio sporo sesji u mnie to sesje plenerowe, pojawia się przy nich mnóstwo pytań, które postanowiłam omówić szerzej w poście.

 

1. Złota godzina podczas sesji plenerowej

Zdjęcie powyżej zostało zrobione właśnie podczas takiej złotej godziny. Gdyby wchodzić w aspekty typowo techniczne to niebo powinno być już w całości purpurowe, bezchmurne itd. Gdybyśmy poczekali 30 minut dłużej myślę, że mielibyśmy totalnie idealne warunki.  Pamiętajcie, że wybór godziny jest bardzo ważny. Najtrudniejszą godziną do fotografowania jest godz. 12-13 i później 15-16. Na sesjach rodzinnych w plenerze staraj wybierać się godziny wczesno poranne lub wieczorne, uzyskasz wtedy przepiękne światłocienie, miękkie światło i w przypadku wieczornych zdjęć, przepiękny naturalny złoty kolor na zdjęciu.

sesja rodzinna warszawa

2. W co się ubrać na sesję rodzinną?

 O tym poczytacie  TUTAJ

Opisując skrótowo to na pewno wygodnie, stonowanie i spójnie dla całej rodziny. Pamiętaj, że naturalne sesje rodzinne to nie pozowanie do ramki tylko zabawy z dziećmi, podrzucania, czasem i turlanie się. Więc nie możesz czuć się niekomfortowo w ubraniach. Dla mamy i córki doradzam sukienki ze zwiewnych materiałów, dla taty i syna podobne kolory spodni i koszulek. 

Na pewno odradzam Wam koszulki z dużymi napisami czy grafikami, chyba, że są one ważne dla Was lub Waszych dzieci 🙂

naturalna fotografia rodzinna

3. Miejsce na sesję rodzinną

Zawsze pytam moich klientów, czy mają ulubione miejsca lub czy mają jakąś wymarzoną scenerię np. sesja w rzepaku czy słoneczniku itd.  Gdy mamy ustalony zarys, szukam dla nich idealnego miejsca, mam już bazę swoich miejscówek ale ciągle poszukuję nowych i nowych, aby lepiej dopasować się do Waszych potrzeb. Uwielbiam łapać kadry na plaży, to chyba w sezonie letnim moja ulubiona miejscówka. Sesja rodzinna na plaży może być nawet w samym centrum Warszawy czy też np. na Wilanowie gdzie plaża jest bardziej “dzika”.  Taką naturalną sesję rodzinną moża zrobić również na łące, organizując sobie piknik i łącząc fajną zabawę z łapaniem chwil.

sesja rodzinna warszawa

4. Plan awaryjny na sesję rodzinną w plenerze

Warto zastanowić się nad wariantami awaryjnymi gdyby np. pogoda nie dopisała a Wy lub Wasz fotograf nie macie innego terminu. Świetną alternatywą są domowe sesje rodzinne. Takie sesje są świetną pamiątką dla Twoich dzieci i dla Ciebie. Nie jesteś uzależniona od pogody co jest bardzo dużym plusem i przekazujesz dzieciom kawałek historii Waszej rodziny np. Wasz pierwszy wspólny dom.  

Jeśli jesteś zainteresowana sesją rodzinną w plenerze lub w domu, możesz wypełnić poniższy formularz. Ofertę sesji rodzinnych, znajdziesz TUTAJ

Która pozycja z mojej oferty Cię interesuje?

13 + 14 =

naturalna sesja rodzinna, sesja plenerowa, sesja rodzinna w plenerze, sesja ciążowa, sesja ciazowa, sesja noworodkowa, sesja rodzinna warszawa, sesja rodzinna piaseczno, fotografia rodzinna warszawa, fotografia rodzinna piaseczno

Sesje FRESH48

Sesje FRESH48

Co to są sesje FRESH48? Sesje FRESH48 to niezwykłe sesje zdjęciowe, które odbywają się w ciągu pierwszych 48 godzin po narodzinach dziecka. Są one szczególnie ważne, ponieważ umożliwiają Wam zatrzymanie chwili i uchwycenie tych pierwszych, niezwykle ważnych chwil z...